הדחליל הדמוגרפי – הנשק החלוד של השמאל

Michal Dar-El:

When I was born – there were only 1,762,700 Jews in Israel.

Today there are over 6,066,300 Jews in Israel. Over 4,000,000 of Israeli Jews were born in Israel.

כן, מדהים. אבל כשחושבים על זה אני לא מופתע. הלוא זו הבטחה אלוקית שמתממשת לנגד עינינו.

אני זוכר שבשנת 1987 נזכרתי שעברו בדיוק 20 שנה ממלחמת ששת הימים, והמספר "עשרים שנה" שמש מאז מלחמת ששת הימים מספר מאגי עבור רואי השחורות ונביאי השואה הדמוגרפית, כגון פנחס ספיר ונושא כליו יוסי שריד ושאר שמאלנים. כולם התנבאו באותה לשון: "תוך עשרים שנה" הם אמרו "יופר המאזן הדמוגרפי לרעת ישראל". היה להם נוח להשתמש במספר זה כי עשרים שנה זה דור וזה גם תקופה לא קצרה אבל גם לא ארוכה כל כך.

באותם ימים ב-1987 פרצה האינתיפאדה הראשונה ונקראתי לשמש יע"ע (יועץ לעניני ערבים) ברמאללה. אז החלטתי לבדוק מה קרה ל"נבואות הזעם" של השמאל – שכבר היה די חזק ודי משכנע בטיעוניו והפחדותיו (כמו היום) – באשר למאזן הדמוגרפי שהיה אמור לפי תחזיותיהם ולשיטתם להיות מופר "בגדול".

בדקתי סטטיסקות רשמיות ולהפתעתי הטובה גיליתי ש"לא דובים ולא יער". היחס ב-1967 בין יהודים ולא יהודים בכל ארץ ישראל המערבית עמד על 65% יהודים לעומת 35% לא יהודים, כאמור כולל שטחי יש"ע. וראה זה פלא למרות הגידול המספרי כמותי בשתי הקבוצות נשאר אותו יחס בדיוק: 65:35! ושימו לב – זה עוד לפני העליה הגדולה של יהודי רוסיה בשנות התשעים!

המוטיבציה שלהם היא שקרית – הם מתנגדים לתהליך ההיסטורי שבו מדינת ישראל קבלה שליטה על "ארץ ישראל השלמה". הם משתמשים בהפחדות ואף נוקטים צעדים מעשים כדי לממש את תחזיתם. זו הסיבה שהם רוצים לתת אזרחות לפליטים מאפריקה וזו הסיבה לדבורים על "מדינת אפרטהייד" או מצד שני חתירתם הגלויה ל"מדינת כל אזרחיה" שזה ביטוי מכובס לעקרון "מדינה חילונית דמוקרטית" שאש"פ חרט על דגלו כדי להיראות נאור ודמוקרטי כביכול ולא מפחיד. והם קונים את הבלוף הזה בשקיקה.

אודות יגאל מיכאל מיְמון

הוגה דעות ומהפכן חברתי הדוגל ביהדות כחזון לאומי מדיני וחברתי וחותר לשנוי המשטר ושיטת הבחירות. כפובליציסט ואיש תקשורת מתבטא בנושאי חברה, מדינה ומזרח תיכון. בעבר איש מודיעין ערביסט בוגר סיירת מטכ"ל ויחידה 504 שעסק בין השאר ביעוץ פוליטי, עתונות והסברה. לומד, מלמד וכותב על תורה וקבלה בפריזמה של ימינו. Israeli commentator on Israeli Affairs and Middle Eastern History & Politics. Formerly worked for the Israeli Prime Minister Office, for various Israeli Military and Government Agencies, and for the Media (Radio).
פוסט זה פורסם בקטגוריה Uncategorized. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s