הגיע הזמן להחליף דיסקט! יש לראות בכל הירדנים – כולל בית המלוכה והבידואים – פלשתינים גמורים לכל דבר וענין

הגיע הזמן להחליף דיסקט ולראות בכל הירדנים – כולל בית המלוכה והבידואים – פלשתינים גמורים לכל דבר וענין.

למה טוענים מי שטוענים שרק 70 או 80 אחוז מאוכלוסית ירדן הם פלשתינים? אה, בגלל שבטי הבידואים ומשפחת המלוכה ההאשמית שמוצאה בחיג'אז (חצי האי ערב)?

אך לפי ההגיון ההיסטורי והדמוגרפי 100 אחוז של אוכלוסית עבר הירדן הם פלשתינים! כולל השבטים הבידואים וכולל המלך חוסיין המנוח ובנו המלך עבדאללה ורעיתו ריינה ומשפחת האשם כולה.

איך? פשוט מאד:

אם ה"פלשתיניות" כישות או זהות לאומית היא תופעה היסטורית מאוחרת (ויש אומרים המצאה או בדיה היסטורית שסופה להיעלם כמו הקומוניזם) שבאה לעולם במאה העשרים (במקביל או בעקבות הופעת הציונות),

ואם מבחינה דמוגרפית ה"פלשתיניות" כוללת את מי שחיו או חיים בתחומי הארץ הנקראת בעיני מי שהיא נקראת "פלסטין", או "פלשתינה", או "ארץ ישראל", או פלשתינה-א"י – או מי שהגרו ובעיקר מי שהגרו אליה מרחבי המזרח התיכון וצפון אפריקה (כמו חמולת אל-מסרי משכם ומסארווה מהמשולש, או חמולת אל-כורד ואל-מוגרבי ואל-כרכי ואל-חוראני ואל-הינדי ואל-תורכי, ואלו רק כמה דוגמאות בולטות!)

אם כן מדוע ערפאת שמוצאו ממצרים (ממלוכי-אלבני שאבותיו עבדו כאריסים על אדמות משפחת חוסייני הירושלמית) ואמין אל-הינדי (ההודי!) ועבדאללה אל-חוראני (מחוראן) ועבדאללה א-שאמי (הסורי) וג'ורג' חבש (הנוצרי מאתיופיה!) יכולים להיחשב כפלשתינים "כשרים" ובית האשם מחיג'אז לא? למה? מה קרה?

ואם טאלב א-סנאע הבידואי מהנגב יכול להיחשב "פלשתיני" גאה מדוע קרובו הבידואי מעבר הירדן המזרחי לא יכול?

אמור מעתה – כל(!) אוכלוסית ירדן היא "פלשתינית", כולל בית המלוכה ושבטי הבידואים!

למעשה שוכנת לצדנו "ממלכה פלשתינית", מונרכיה או מדינה פלשתינית לכל דבר המייצגת במלואה את "זכות הגדרה העצמית" (אם יש להם כזו) של "העם הפלשתיני"! זכותה להיקרא "ירדן", כמו שאנגליה יכולה להיקרא בריטניה או "הממלכה המאוחדת".

אסור להביא להפלת או סילוק בית המלוכה ההאשמי!

נזק גדול גרמו לנו אריק שרון ואחרים המטיפים להפלת המשטר ההאשמי בירדן והחלפתו בשלטון פלשתיני (אש"פי). החלטת המלך חוסיין לפני 25 שנה לבטל את הזיקה בין ממלכת ירדן ליהודה ושמרון ולשלול מתושבי האזור את הזכות לדרכון ירדני היתה בין השאר תגובת נגד לחשש שישראל ואחרים אכן ידחפו לכוון זה…

זו היתה טעות גדולה מאד! האינטרס הישראלי והמערבי חייב ומחייב גם היום לשמור על יציבות בית המלוכה ההאשמי!

אסור לנו בשום פנים ואופן להסכים או לעודד השתלטות של “התנועה הלאומית הפלשתינאית” על ירדן כפי שרבים וטובים בישראל היו רוצים שיקרה! מדוע? משום שאת “התנועה הלאומית הפלשתינאית” יש למגר ולהביא להיעלמותה מעל במת ההיסטוריה (שלא תהיה אי הבנה אינני מטיף כאן לרצח, השמדה או טרנספר – אלא חתירה לחוסר רלבנטיות, דעיכה והיעלמות של התנועה הזו וחזונה). אחרת היא תמשיך בכל מצב נתון שתיקלע אליו לשאוף להביא לביטולה של מדינת היהודים. כי זו תמצית מהותה והויתה.

לפיכך יש לראות בבית המלוכה ההאשמי בירדן “מונרכיה פלשתינאית” לכל דבר שכן גם ההאשמים כמרבית ה'פלשתינים' באו ממקום אחר (מחיג'אז בחצי האי ערב); ויש לראות בממלכת ירדן “בית לאומי” שבו מתמצית במלואה “ההגדרה העצמית” של הפלשתינים ובאה לידי ביטוי “זכותם” למדינה עצמאית, אם אכן יש להם כזו. זו הפשרה מרחיקת הלכת ביותר שאנו יכולים להרשות לעצמנו אם חפצי חיים אנחנו.

אנו צריכים לראות במלך הירדני "מונרך הפלשתיני" השולט על עבר הירדן הפלשתינית ומבטא את הזכויות הלגיטימיות של הפלשתינים! ולא באש"פ בעל השאיפות האירדנטיות המובהקות שגם אם היה משתלט או מקבל את ירדן לשלטונו לא היה מוותר על חלומו לסלוק ישראל.

בתוקף הנסיבות והמציאות הגיאופוליטית בית המלוכה ההאשמי היה ועודנו בן ברית טבעי לישראל. הממלכה המדברית עליה הוא חולש היא חומת המגן של ישראל, חיץ בטחוני רחב ידים (כמו חצי האי סיני שבינינו למצרים!) וזירה לקרבות "שריון בשריון" אם יתקדמו לעברנו טנקים ממזרח.

אסור לנו להביא להפלת או סילוק בית המלוכה ההאשמי!

עלינו לחזור ל"דוקטרינת גולדה ורבין" לפיה עם אש"פ לא מתדיינים ולא מדברים אלא נלחמים למיגורו עד לסילוקו מעל במת ההיסטוריה!

*אגב, דברים ברוח זו פרסמתי כבר בשנות השמונים במאמר ב"בארץ" תחת הכותרת "מיהו פלשתיני".


[i] אתמול הזכיר לנו ד"ר גיא בכור שהשבוע לפני 25 שנה, ב-31 ביולי 1988, הכריז המלך חוסיין על ביטול הזיקה (בערבית: فك الارتباط; בתעתיק: פכּ אל-אירתיבאט) בין ממלכת ירדן ליהודה ושמרון ושלל מתושבי האזור את הזכות לדרכון ירדני. רבים וטובים מבכים על המהלך ששם קץ לכאורה ל"אופציה הירדנית" כפתרון מדיני שיכלול את הפלשתינאים תושבי השטחים.

אודות יגאל מיכאל מיְמון

הוגה דעות ומהפכן חברתי הדוגל ביהדות כחזון לאומי מדיני וחברתי וחותר לשנוי המשטר ושיטת הבחירות. כפובליציסט ואיש תקשורת מתבטא בנושאי חברה, מדינה ומזרח תיכון. בעבר איש מודיעין ערביסט בוגר סיירת מטכ"ל ויחידה 504 שעסק בין השאר ביעוץ פוליטי, עתונות והסברה. לומד, מלמד וכותב על תורה וקבלה בפריזמה של ימינו. Israeli commentator on Israeli Affairs and Middle Eastern History & Politics. Formerly worked for the Israeli Prime Minister Office, for various Israeli Military and Government Agencies, and for the Media (Radio).
פוסט זה פורסם בקטגוריה הקושיה הפלשתינאית. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s