רוב אכלוסית ירדן פלשתינים? זו אגדה אורבנית. כי כולם פלשתינים!

שלום, זו אגדה אורבנית. אני כבר הראיתי בכמה הזדמנויות ומאמרים ש-100% מאכלוסית עבר הירדן ראויים להיחשב פלשתינים, כולל שבטי הבדווים ובית המלוכה ההאשמי. כולם פלשתינים.

ממה נפשך. מיהו פלשתיני? אם פלשתיני נחשב כל מי שהגר או חי בפלשתינה בוא נאמר מהמאה ה-19 למשל, כולל החיילים המצרים והסודנים שבאו עם צבאו של מחמד עלי ובנו אברהים פשה. או החורנים מחורן או הבוסנים (בושנקים) מבוסניה או ג'ורג' חבש מאתיופיה, דאוד תורכי מתורכיה או אמין אלהינדי מהודו – מדוע תיגרע זכותם של בני משפחה מלכותית שבאו מחג'אז (חצי האי ערב)? ואם טאלב א-סאנע בדווי חצוף ותוקפני מהנגב נחשב פלשתיני מדוע שבטי הבדווים בעבר הירדן שבאים מאותן משפחות וחמולות אינם פלשתינים כמוהו.

אמור מעתה: כל אכלוסית עבר הירדן היא פלשתינית כולל בית המלוכה. הממלכה ההאשמית היא מונרכיה פלשתינית למעשה שמותר לה להיקרא בשם שהיא בוחרת ובה מתבטאים וממומשים זכויותיה הלאומיות של הקבוצה הלאומית (?) הקרויה פלשתינית. אם אכן יש לה זכויות כאלו יותר מאשר העם הכורדי למשל.

אסור בשום פנים ואופן לעודד או לסייע להחלפת המשטר בירדן ולהשליט שם את התנועה הלאומית הפלשתי י. כי היא תמיד תחתור לחסולה של מדינת ישראל כי זו תמצית קיומה והויתה. עלינו לשמור ולהגן על בית המלוכה ההאשמי מכל משמר כי הוא שותף אסטרטגי יציב ונאמן שתלוי בנו ולא שואף להחליפנו אן להחריבנו.

במקום זה צריך להביא לחדלוננה, דעיכתה וגויעתה של התנועה הלאומית הפלשתינית על כל שלוחותיה ופלגיה. אש"פ והרש"פ, חמאס והסלפים והגיהאדיסטים. כל מי שמצבו קורא לשחרור פלשתין מהכיבוש הציוני.

הדבר החשוב ביותר שצריך להשתחרר ממנו לפחות בדורנו הוא השאיפה לסילוק בית המלוכה והחלפתו בשלטון פלשתיני. אוי ואבוי לכולנו אם יקרה כזה דבר.

חסד עשו לנו משמים שהעמידו בעבר הירדן על הגבול הארוך והמסוכן ביותר של מדינת ישראל מלך ובית מלוכה שקיומם תלוי בין השאר בישראל ובעוצמתה. זאת כאשר משמים הקימו עלינו לשטן את ערפאת ואת התנועה הלאומית הפלשתינית כעונש על כך שלא ספחנו שטחים אלו למדינת ישראל כבר אחרי מלחמת ששת הימים. הקב"ה הקדים תרופה (מלך ירדני) למכה (מחבל פלשתיני).

אודות יגאל מיכאל מיְמון

הוגה דעות ומהפכן חברתי הדוגל ביהדות כחזון לאומי מדיני וחברתי וחותר לשנוי המשטר ושיטת הבחירות. כפובליציסט ואיש תקשורת מתבטא בנושאי חברה, מדינה ומזרח תיכון. בעבר איש מודיעין ערביסט בוגר סיירת מטכ"ל ויחידה 504 שעסק בין השאר ביעוץ פוליטי, עתונות והסברה. לומד, מלמד וכותב על תורה וקבלה בפריזמה של ימינו. Israeli commentator on Israeli Affairs and Middle Eastern History & Politics. Formerly worked for the Israeli Prime Minister Office, for various Israeli Military and Government Agencies, and for the Media (Radio).
פוסט זה פורסם בקטגוריה הקושיה הפלשתינאית, תקינות פוליטית. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s