שוב נשמעים הקולות הפאבלוביים בעד נסיגה מיהודה ושמרון… והמציאות הדמוגרפית לפי גיא בכור

שוב חוזרים ונשמעים הקולות הפאבלוביים בעד נסיגה מיהודה ושמרון, עד כה בדרך כלל בגלל "הדחליל הדמוגרפי" המדומה (קשקושים כמו של מדינה דו לאומית או "שלטון על עם אחר" כאילו אין בעולם מדינות אחרות המכילות בקרבן מיעוטים זרים בינוניים או גדולים).

אך לאחרונה האבסורד שובר שיאים! האוילים רוצים שנתקפל מהשטחים בגלל כבוש חלקים של סוריה ועתה עיראק ע"י ארגון דאע"ש (אל-קאעדה). והרי ההגיון והשכל הישר אומרים בדיוק ההיפך – הגברת השליטה הישראלית באיו"ש, על גב ההר ובקעת הירדן כדי לקדם ולבלום חדירה וזליגה שלהם לגדה המערבית וגם כדי לגונן על בת בריתנו בעבר הירדן.

אז כדי להרגיע את מתפחדי "הדחליל הדמוגרפי" כדאי אולי להיזכר ולעיין שוב בנתונים המדהימים שפרסם אשתקד ד"ר גיא בכור על המגמות הדמוגרפיות החדשות באוכלוסיה הפלשתינית והישראלית. נתונים מדויקים המסתמכים בין השאר על אתר ה-CIA הנחשב למהימן ביותר בעולם:

==∞∞==∞∞==
להלן מאמרו של ד"ר גיא בכור מלפני שנה. מאז, יש להניח, המציאות הדמוגרפית רק השתפרה:

בעיני מרבית הצבור הישראלי ואולי גם העולמי ההתיישבות היהודית במה שכונה פעם "השטחים" מורכבת מכמה צריפים וקרוואנים סחופי רוח וחבוטים, אך האמת העדכנית היא אחרת לגמרי: אכלוסית היהודים בשטחי 1967 שוה כבר למחצית אכלוסית הפלשתינים שם והיא במגמת זנוק דמוגרפי מהגדולים ביותר בעולם.

איש אינו יודע כמה ערבים מתגוררים בשטחי 1967 כן הנתונים הסטטיסטיים שלהם מנופחים בידי הפלשתינים לצרכי הטעיה (הם כוללים מי שהגרו כבר לפני עשרים שנה ואת תושבי מזרח ירושלים, שנספרים לכן פעמיים ברשות ובישראל), אך באוקטובר 2012 נערכו בחירות מקומיות ברשות הפלסטינית (ללא עזה וירושלים) ומספר בעלי זכות ההצבעה היה 515,000, כלומר זהו מספר הבוגרים מעל גיל 18. אם נוסיף לכך מספר זהה של צעירים הרי נגיע למעט יותר ממליון איש ובתוספת מזרח ירושלים כמליון וארבע מאות מאות אלף, זהו המספר האמיתי.

ומה מספר היהודים באותו שטח? כ- 700,000. לפי נתוני רשם האכלוסין במשרד הפנים חיים כיום ביהודה ושומרון 385,000 יהודים, ובמזרח ירושלים עוד 300,000 (מה שאומר שהאכלוסיות היהודית והערבית במזרח ירושלים כבר השתוו ראשונה). במילים אחרות מספר היהודים שוה כבר למחצית האכלוסיה הפלשתינית ב"שטחים". הזנוק בנתונים היהודיים הוא מדהים שכן בזמן האנתיפאדה השניה מנו היהודים באיו"ש רק 190,000, כלומר תוך עשור הם הכפילו את מספרם! יש לכך השלכות בטחוניות, למשל ביכולת של הערבים לתכנן מרידות חדשות, כאשר כל כך הרבה יהודים חיים יחד איתם ומכירים את השטח בדיוק כמותם; והיהודים האלה לא יוותרו לעולם.

אך גם המגמות העתידיות מפתיעות.

כתוצאה מן החיים הטובים של הערבים שמכונים פלשתינים, מספר הלידות נופל אצלם נפילה חופשית: ממעל 5 ילדים למשפחה לפני עשור, לפחות מ-3 ילדים כיום, לפי נתוני אתר האינפורמציה של ה-CIA. אך באותו זמן מספר הלידות של משפחה יהודית ביו"ש הוא 6 ילדים, אחד הנתונים הגבוהים ביותר בעולם. אין שום קהילה מערבית בעולם שמגיעה לנתוני ילודה כאלה. מה הסיבה לפער האדיר? הנשים הערביות משכילות יותר, עירוניות יותר, דוחות את הנישואין, עובדות יותר, ומספר הילדים שלהן צונח, ככה זה בכל המזרח התיכון. בסעודיה למשל צנח מספר הילדים למשפחה ממעל 6 ילדים ב- 2003 ל-2.2 כיום, לפי נתוני אתר ה- CIA, וזה המצב בכל מדינות ערב. בתורכיה, איראן, לבנון וצפון אפריקה הילודה היא כבר שלילית: פחות מ-2.1 ילדים למשפחה. בזמן האינתיפאדה הראשונה רוב האוכלוסיה הפלשתינית היה כפרי. כיום שני שלישים מהם גרים בערים הגדולות שם. הלידות הערביות הן אינדיבידואליסטיות, הלידות היהודיות אידיאליסטיות. המגמה ברורה, אלא אם כן "דורשי טובתנו" ימליצו על הקפאת הילודה, כשם שהמליצו על הקפאת הבניה ביו"ש…

אגב, תופעה דומה מתרחשת גם בתחומי "הקו הירוק": מספר הלידות היהודיות מזנק זה של המוסלמים צונח, כך שנכון לשנת 2013 ממוצע הלידות של נשים יהודיות וערביות בתחומי הקו הירוק ויהודה ושומרון כבר השתוה.

לכך יש להוסיף את ההגירה אל ומחוץ לשטחים. אלפי צעירים פלשתינים מהגרים מידי שנה מהשטחים אל המערב כיון שרמת ההשכלה שלהם עולה וגם הם רוצים לחיות במערב כמו מאות אלפי ערבים אחרים מהמזרח התיכון ומצפון אפריקה. העולם התכווץ, הם מחוברים לאינטרנט והיום הם יודעים שזה אפשרי. ככל שרמת החיים עולה הנכונות להגירה ערבית החוצה עולה. לעומת זאת ההגירה היהודית אל השטחים היא נלהבת ונמשכת כל הזמן. עם אכלוסיה של מעל 8 מליון תושבים (וריבוי של מליון תושבים כל שבע שנים בישראל), להרבה ישראלים כבר צפוף, והחיים עושים את שלהם; מדובר הרי במרכז הארץ.

נתונים ומגמות אלה יוצרים מהפך במה שכונה פעם "הבעיה הדמוגרפית". ביל קלינטון 'הזהיר' אותנו השבוע מפניה מבלי שיבין שהוא אולי מעודכן לתקופה שהיה נשיא לפני כשני עשורים. הדמוגרפיה היהודית מזנקת ואיתה העם היהודי כולו. בזכות הזנוק הדמוגרפי בארץ ישראל ולמרות הרפיון הדמוגרפי בקרב יהודי התפוצות סך כל היהודים בעולם חזר לעלות בשנת 2012, לראשונה מאז השואה.

פורסם בידיעות אחרונות, 20.6.13

אודות יגאל מיכאל מיְמון

הוגה דעות ומהפכן חברתי הדוגל ביהדות כחזון לאומי מדיני וחברתי וחותר לשנוי המשטר ושיטת הבחירות. כפובליציסט ואיש תקשורת מתבטא בנושאי חברה, מדינה ומזרח תיכון. בעבר איש מודיעין ערביסט בוגר סיירת מטכ"ל ויחידה 504 שעסק בין השאר ביעוץ פוליטי, עתונות והסברה. לומד, מלמד וכותב על תורה וקבלה בפריזמה של ימינו. Israeli commentator on Israeli Affairs and Middle Eastern History & Politics. Formerly worked for the Israeli Prime Minister Office, for various Israeli Military and Government Agencies, and for the Media (Radio).
פוסט זה פורסם בקטגוריה הקושיה הפלשתינאית, תקינות פוליטית. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s