אובמה בין מרקסיזם ואסלאם

ObamaInSF

אובמה שמאלן הרבה יותר קיצוני ממה חושבים

אובמה היה בעברו ולפי כל הסימנים עודנו שמאלני מרקסיסטי בהשקפותיו ובאידאולוגיה הפוליטית שלו והדבר בא לידי בִּטּוּי לא רק בתכניתו לבטוח בריאות ממלכתי הנתפשת בארה”ב כצעד 'סוציאליסטי' לעילא ולעילא. מרקסיזם מהפכני הוא ה"גרסא דינקותא" שלו וכך התחיל את דרכו הפוליטית כמארגן שכונתי בשיקגו.

בזמן שרבים בארה"ב התענינו בעברו המסתורי של אובמה וברקע האסלאמי שלו אני הערכתי שארה"ב בחרה לראשונה בתולדותיה נשיא מרקסיסטי. שכן למדתי משהו על הרקע השמאלני רדיקלי שלו ב"שמאל החדש" מבית מדרשו של פרופ' הרברט מרקוזה מברקלי.

בדמותו של אובמה הצטלבו שני המרכיבים אותם מוקיעה אריאנה פלאצ'י בספריה: אהדה ל"אחים המוסלמים" ושמאלנות רדיקלית. וזהו לכאורה נצחון נוסף לאסלאם המסתער על העולם. [אם כי אני סבור שסופו של הגל האסלאמי הזה הולך ומסתמן באופק במונחים היסטוריים. זו "שירת הברבור" האחרונה של האסלאם ואנחנו כבר מבחינים בניצניה, בסימנים הראשונים במצרים, באלג'יריה, בתוניסיה, בירדן ואפילו בסעודיה. האסלאם מנצח אולי בקרבות אך הוא יפסיד בסופו של דבר את המלחמה. במושגים היסטוריים זה לא רחוק כל כך. זה לא יארך מאתיים שנה כמו "מסעי הצלב", המקבילה הנוצרית לגל האסלאמי המיליטנטי הנוכחי.]

האיש שהריץ את אובמה לתפקידיו הפוליטיים הראשוניים ב-1995 היה ביל איירס (Bill Ayers), מנהיג מחתרת טרור שמאלנית אמריקנית בשם "מחתרת אנשי מזג האויר" (The Weather Men Underground) – המקבילה פחות או יותר לקבוצת הטרור הגרמנית באדר-מיינהוף – שהיה מתלמידיו של הפרופסור מרקוזה. וזה בערך כמו שאודי אדיב הצנחן המרגל איש 'מצפן' ו'אוונגרד' בישראל יצליח להריץ להנהגת המדינה את ג'וליאנו מר או מישהו דומה לו…

מחתרת הטרור השמאלנית בראשה עמד ביל איירס ונתפרסמה בשנות ה-70 היתה אגב מושא להערצתם של ישראלים מרקסיסטים מהפכנים חברי 'מצפן' ו'אוונגארד' (ידעתי על כך מכלי ראשון כי חברי הקרוב דאז רזי ברקאי באחד מבקוריו אצלי בירושלים הכיר את אשתו שהיתה חברה בארגונים אלו); מחתרת זו בצעה שורה של פעולות טרור שכללו הנחת מטעני נפץ בבנקים ומוסדות שלטון וגבו קרבנות בנפש. היא חוסלה ע”י האפ-בי-איי וראשיה ביל איירס וזוגתו נעצרו והועמדו לדין. איירס הצליח איכשהו לחמוק ממאסר (ככל הנראה מסיבות טכניות מהסוג שראינו בסרט המפורסם עם קלינט איסטווד “הארי המזוהם”) והפך לאחר מכן מרצה באוניברסיטת אילינוי בשיקגו.

עוד אנקדוטה ראויה לציין לגבי פטרונו וידידו הנ"ל של אובמה היא העובדה שבעקבות מתקפת אל-קאעידה על מגדלי התאומים ועל הפנטגון בוושינגטון די-סי פרסם ביל איירס בעתונות מאמר שהביע תמיכה ואהדה לפעולת הטרור של אל-קאעידה נגד ארצו, מולדתו…

החוג הפוליטי סביב ביל איירס הוא שיזם והריץ את אובמה ב-1995 לתפקידו הפוליטי הראשון בסנאט של אילינוי. הספור על הדרך בה נרקם רעיון הרצתו של אובמה לתפקיד בביתו של איירס ידוע ופורסם בארה”ב. הנציגה השמאלנית שמלאה עד אז את התפקיד בסנאט אליס פאלמר (Alice Palmer) עמדה לפרוש מתפקידה – וכנהוג ב”קליקה השמאלנית” בארגונים אלו היא באה להתייעץ ולטכס עצה עם המנהיג הלא-פורמלי ביל איירס. היא המליצה על “מארגן שכונות” אלמוני בשם ברק אובמה שענה על הדרישות האידאולוגיות שלה ושל ביל איירס שכבר הכיר את אובמה והיה אף מיודד עמו. כך נולד מִנּוּיוֹ לתפקיד. אם אינני טועה הוא התמנה ללא בחירות כי הנציגה הנזכרת נטשה את תפקידה לטובתו באמצע הקדנציה.

זוכרים את אודי אדיב “הצנחן המרגל” מקבוץ גן שמואל? איש 'מצפן' ו'אוונגרד' לשעבר שבקר בחשאי בסוריה וגויס שם ע"י המודיעין הסורי לרשת רגול וחבלה ערבית-יהודית? זוכרים? הוא רִצָּה 10 שנות מאסר ושוחרר ב”עסקת ג'יבריל” הידועה לשמצה. מאז הספיק להתחתן ולהתגרש מסילביה קלינגברג בתו של ד"ר מרקוס קלינברג גדול המרגלים הסובייטים שפעל בארץ וכעת הוא (אודי אדיב) עובד כמרצה במכללה בנצרת.

כדי להבין מה קרה בין ביל איירס, אליס פאלמר ואובמה, תארו לעצמכם ספור דמיוני לחלוטין בו מיודענו אודי אדיב הנאמן עד היום לדעותיו המרקסיסטיות מהפכניות – ובדיוק כמו ביל איירס לאחר תקופת הטרור שלו – משמש כיום מרצה בבית הספר הגבוה לקולנוע בנצרת:

אז תארו לעצמכם שהשמאלן הקִּצוני 'המהפכן' אודי אדיב מריץ מטעמו לפוליטיקה מועמד שמצליח תוך מספר שנים לעמוד בראש מדינת ישראל… נשמע הזוי? אך זה מה שקרה בארה”ב עם בחירתו של אובמה.

אז תארו לכם תרחיש דמיוני כזה: אחד מתלמידיו, בני טפוחיו הפוליטיים – נקרא לו נמרוד לצורך הענין – הוא נאמר צעיר שאפתן וכריזמטי השותף להשקפותיו הפוליטיות ולאידאולוגיה המרקסיסטית של אודי אדיב. ונאמר שנמרוד ואודי אדיב חברים יחד באיזה ועדה נידחת בסניף חד”ש בנצרת ומיודענו אודי אדיב מזהה בצעיר דנן "פוטנציאל היבחרות" לתפקידים בזירה הפוליטית הכללית. ונוסיף לתרחיש שצעיר זה הוא במקרה גם בן לאם יהודיה ואב ערבי (תופעה לא נדירה בחוגים אלו. זוכרים את ג'וליאנו מר שנרצח בג'נין אשר נולד לאם יהודיה ואב קומוניסט ערבי?) ובנוסף לשמו העברי התקני הוא נושא גם שם פרטי ערבי, חוסיין למשל…

אגב, ארגוני השמאל הקצוני הישראלי מצפן ואונגרד קיימו יחסים קרובים עם "מחתרת אנשי מזג האויר" של איירס ולכן הבחירה באודי אדיב כמשל מתאימה כל כך…

והנה אחת מנציגות התנועה במוסד פוליטי, נניח בעירית נצרת או במועצה האזורית, שהורצה בעבר לתפקידה ע"י אודי אדיב, מודיעה כי היא רוצה או צריכה לפרוש מתפקידה. נערכת ישיבת התייעצות בביתו והם מחליטים שהמתאים לתפקיד הוא הצעיר שתואר לעיל. והוא מחליף את הגברת עם או בלי בחירות.

המועמד מגלה יכולת בִּטּוּי מצוינת ומשאיר רושם רב בכל מקום והנה כעבור שנתיים הוא כבר נבחר לכנסת וגם בה מגלה פעילות מוצלחת. בעיקר הוא מצטיין בכשרון לרוץ ולהִבָּחֵר לתפקידים, מה שקוראים באמריקה (to campaign). וזהו בעצם כשרונו העיקרי ואולי היחידי כי בדומה לאובמה מעולם לא מִלָּא שום תפקיד לפני כניסתו לחיים פוליטיים.

——————————

תגובות (מפייסבוק):

מיכאל, דבריך מענינים מאד. יחד עם זאת יש לי תחושה שזו משאלת לב מכיון שקשה לראות את התוצאה הזו כאשר אירופה מרכינה ראש בפני האסלאמיסטים הרדיקליים והתנהגותה של אשטון באירן מסמלת מצב זה. ואילו בארה"ב אובמה מכניס את "האחים המוסלמים" לכל הצמתים החשובים הארה"ב. שלא לדבר על מורים בבתי הספר אשר במסגרת חנוך ל"דע את האחר" מתרגלים את התלמידים בטקסים ושאר פרטים של האסלאם בלבד ללא אותם נסיונות ותרגילים של ילדים מוסלמים שיתרגלו יהדות או נצרות.

———

תגובה שלי (מימ): תהליך האסלאמיזציה העולמי עדיין בעִצּוּמוֹ כמובן ורחוק מלמצות את עצמו. כמו כן ודאי שדברי מבטאים גם משאלות לב (שמן הסתם גם אתם ורבים אחרים שותפים להם). אך אני מנסה להתבונן ולעקוב אחרי תהליך זה משנות ה-80 בעינים של איש מודיעין (זה היה עִסּוּקִי העיקרי במשך השנים) בנסיון לזהות דפוסים, סימנים ורמזים.

למשל חוץ מדכוי והוצאת "האחים המוסלמים" (וחמאס!) מחוץ לחוק במצרים ואלג'יריה וההתיצבות האזרחית האמיצה נגד הזרם האסלאמיסטי בתוניסיה, נתבשרנו השבוע שגם סעודיה (בעצמה מדינת שריעה!) ואִתָה מדינות המפרץ האחרות מתעמתות בחריפות וממש מאיימות על קטר לחדול מתמיכתה באחים המוסלמים! מי היה מאמין? לא אכפת להם "אחים מוסלמים" בארה"ב אצל אובמה אבל לא אצלם. לא בבית ספרם! והם יודעים למה. האמריקנים הנאיבים לא יודעים אבל בסוף הם יֵדְעוּ.

אירופה בתהליך מתמשך של התאבדות. האסלאמיזציה שם טרם הגיעה לפרקה. ככל שאירופה תיהפך ליותר ויותר מוסלמית היא תאבד מהרלבנטיות שלה, תתְנַוֵּן ותשקע בסופו של דבר.

אבן ח'לדון ההיסטוריון האמאזיגי (בֶּרְבֶרִי) הגדול בן המאה ה-14 מתוניסיה הנחשב להיסטוריון החשוב ביותר של הערבים כתב שהאסלאם הביא שממה ופגור לכל מקום בו התנחל ("תור הזהב" בספרד היה של ובזכות היהודים). ובענין זה הוא שותף לדעתו של ווינסטון צ'רצ'יל כפי שהתבטא במאמר חשוב שפרסם על רקע המרד בסודן אותו כסה ככתב צבאי. וזה מה שצפוי לאירופה אם לא תתעשת.

הכשלון ההיסטורי הודאי של הגל האסלאמי הגדול הזה הוא אימננטי. הכשלון הוא חלק מהויתם. תרומתו לאירופה למשל היא רק פִּגּוּר, תלות ונסיגה אחורה. אם יצליחו 'לכבוש' את אירופה היא תשקע אִתָם אט אט ותֵהֲפֵך בסופו של לבלתי רלבנטית.

מה מניע את מובילי הגל האסלאמיסטי בעולם? עיניהם נשואות לעבר, לתהילת העבר והם מאמינים שגודלם וכמותם המספרית הם ערובה לנצחונם. זה יכול ואולי יצליח באירופה כי אולי היא נכנעה כבר(?), אולי אף באמריקה אם דרכו של אובמה תימשך. אבל זה יכשל דוקא במזרח התיכון ובעולם הערבי עצמו (לא אכנס לסִבּוֹת אבל הן קשורות לישראל ולעמות עם איראן בין הסונים לשיעים). וזה יכשל ברוסיה ובמזרח הרחוק. גם מדינות כמו יפן ואוסטרליה אינן מקבלות בברכה מהגרים מוסלמים. בכלל לא.

——————

ב' מיכאל, פובליציסט שמאלני מעתון הארץ שדעותי בדרך כלל הפוכות ומנוגדות לשלו פרסם פעם תובנה מענינת שמצאתי עצמי מסכים לה.

הוא הצביע על תהליך 'התבגרות' שעברה כל אחת מהדתות הגדולות בהגיעה לגיל מסוים, כמו נערים מתבגרים שהאדרנלין משגע אותם. הגיל שהוא אבחן בערך אלף מאתיים, שלוש מאות או ארבע מאות שנה.

לשיטתו היהדות והעם היהודי בתקופת חורבן הבית השני השתגעו ונלחמו נגד האימפריה הרומאית דוקא כאשר היתה בשיא עוצמתה ההיסטורית. הנצרות בהגיעה לגיל 12 בערך הוציאה מקרבה את מסעי הצלב שהיו טרוף מוחלט שנמשך כמאתיים שנה. אחר כך נרגעו.

כעת תורו של האסלאם "בן ה-13" להשפריץ את הטירוף שלו. אבל מה שלקח בעבר מאתיים שנה מתרחש בימינו בעידן המודרני הרבה יותר מהר. והעוצמה שהוא מפגין.

—————–

מיכאל, העובדה שסעודיה מפנה עורף לאחים המוסלמים היא רק בגלל הפחד של המשפחה השלטת מהפיכה של האחים המוסלמים שחותרים תחתה ומאיראן איתה קשרו האחים המוסלמים ברית.

מאד מטריד אותי מה שקורה בארה"ב וחדירת האחים המוסלמים לכל מרכזי השלטון בארה"ב ומהתנהלות התקשורת הליברלית שהופכת לשמאלנית אנרכיסטית שם.

אם ישנו מדד לשינוי במגמות בעולם המוסלמי או בעולם המערבי הוא יהיה ביחס למעמד האישה. אני מזמינה אותך לקרוא את עומק הבעיה ולהקשיב עד הסוף לראיון הבא

http://www.art-gallery-yona.com/about-mazada-exhibit-heb

זהו המדד הרגיש והמדויק לפתיחות ולליברליות של כל חברה לפי הסדר הבא: יחס לנשים, יהודים כנציגים של ה"אחר" והומואים. את הקולות הללו אפשר לשמוע במצרים אך לא בסעודיה. והם הולכים ודועכים בטורקיה, אירופה וארה"ב.

תקשיב גם לדבריו של מוסלמי חכם שנרפא והוא יודע להצביע בדיוק על הנקודה הקריטית שם מתחיל השינוי לכאן או לכאן. ד"ר תאופיק חמיד. אשר היה חבר באלקאידה והיום אוהב ישראל ומנסה לשנות את האסלם.

http://www.youtube.com/watch?v=O2wvqDfitLY

היינו הך ואין זה משנה מה מניעיה של סעודיה במהלכיה נגד האחים המוסלמים. במבחן התוצאה סעודיה ומצרים ומדינות אחרות כבר לא רואות בפלשתינים למשל "חוד החנית" למאבק בישראל. להיפך הן מוצאות את עצמן בחזית אחת עם ישראל מול איראן ומדיניות אובמה ומבחינתנו אלו שינויים מרעננים ומעוררי תקוה.

בעולם הפוליטיקה והריאל-פוליטיק בדרך כלל אף אחד לא פועל מתוך אלטרואיזם ומניעים נעלים, אלא מתוך חשבונות של רוח והפסד או כדבריך פחד ואיום על חייו או על מעמדו. היינו הך.

ארה"ב כמו אירופה ואזורים אחרים בעולם עוברת תהליכים עמוקים של שינוי שיתגברו ויתעצמו ככל שהמשבר הכלכלי יעמיק שם. העולם כולו בעצם עובר שינויים עמוקים ומהפכים היסטוריים. מול אירופה המתנונת וארה"ב המזועזעת כלכלית ותרבותית צומחים כוחות חדשים וכלכלות חדשות במזרח הרחוק ובדרום אמריקה.

הלואי רק שבישראל יתעוררו ויחליפו דיסקט ויבינו שהתמונה הגיאופוליטית האזורית השתנתה מן הקצה אל הקצה והתפישות שהנחו אותנו בארבעים השנים האחרונות (בשאלת השטחים, השלום והפלשתינים) אבד עליהן הכלח.

—————–

לגבי הערתו של Haim Demri על אירופה והמוסלמים. קראתי מאמר מאלף של סופר ספרדי שאמר בערך כך: פלישת המהגרים הערבים והמוסלמים לאירופה היא העונש של אירופה על מה שעשתה ליהודים לאורך ההיסטוריה. היהודים רק תרמו לשגשוגן ופריחתן של ארצות אירופה אך הן בכפיות טובה גרשו, רצחו והשמידו את היהודים לאורך כל הדורות.

עכשו הן מקבלות במקום היהודים גורם בעל תכונות הפוכות של תלות ופיגור כלכלי ותרבותי. במקום לקדם את אירופה המוסלמים יסיגו אותה אחור. וזו לדעת הסופר הספרדי צדק פואטי. עונש לאירופה על מה שעשתה ליהודים. כך שלא ברור מי הקרבן ומי

—————–

 • מיכאל, קראתי לפני כחודשיים שעתונאי ספרדי כתב: גרשנו מליון(?) חכמים, קבלנו(?) מליוני טפשים…

מיכאל יגאל מימון Aviv Itzhaky, היטבת לומר בתמצית מה שנסיתי לומר באריכות. מענין אם אנחנו מדברים על אותו עתונאי/סופר ספרדי.

Esther Brand נדמה לי שזה התגלה כסוג של מייל שמסתובב ברשת בלי שום מקור מהימן

מיכאל יגאל מימון

יכול להיות. אני חושב שקבלתי אותו לפני כשנתיים עם שם ואכסניה. אבל לא זוכר. אולי אמצא. לעצם הענין אין זה משנה מי אמר ואם אמר. הקביעה היא אמיתית וקולעת. לפי היהדות זה מה שנקרא "מידה כנגד מידה". העונש או השכר קשור בטיבו ומהותו למעשה בגללו הוא בא… כך אומר יתרו למשה על טביעת המצרים בים "באשר הזידו עליהם". המצרים שרצו להטביע את בני ישראל ביאור טבעו בים סוף. כך האירופים מקבלים את הערבים על מה שעשו ליהודים. מי אמר שאין א-להים?

Yona Levy Grosman

המייל הזה הסתובב ברשת. אני שומעת ברקע את ערוץ 1 תכנית בשם "תמונה חדה פרק 8" (כנראה חומרי הגלם של הסרט על השב"כ "שומרי הסף") מראיינים את אנשי השב"כ וכו' ואני שומעת כל כך הרבה דברי הבל מראשי השב"כ שלנו. מסתבר שהם הגו ובראשם יעקב פרי את הרעיון של המדינה הפלסטינית. עד כמה שאנשים אלו רואים רק סנטימטר אחד לפני הפרצוף שלהם ולא יותר.

ולגבי המעצמות של מזרח אסיה או דרום אמריקה. כולן אין להן ולו טיפה אחת של זיקה או רגש כלשהו למדינת היהודים.

נכון הוא שגם בארה"ב עם עלית האסלאם מידת ההשפעה של היהודים הולכת ונפגעת אך זו עדיין מדינה דמוקרטית ואנשים עדיין אינם פוחדים להביע את עמדתם. ובתור שכזו גם היהודים יכולים להפעיל לחץ או מסע הסברה כמו כל אחד אחר. דבר שאינו יכול לבוא לידי ביטוי בשום מקום אחר. וזו גם הסיבה שהקהילה היהודית שם פורחת מה שאינו כך בסין, יפן ארגנטינה או ברזיל.

—————————-

להלן לקוח ממאמר של עמנואל גרטל מנובמבר 2008:

“סכנת אובמה וחלושי הנפש"

http://www.inn.co.il/Articles/Article.aspx/7843

“מבט מקרוב על קשריו של חוסיין אובמה ועל הסביבה הפוליטית שבה הוא בחר לצמוח אכן מגלה חולשה נפשית, התבטלות ורפיסות בפני גורמים פוליטיים קיצוניים, רדיקלים ואלימים ואפילו תמיכה בהם! כך לדוגמא הוא הפרופ' ראשיד ח'אלידי. ח'אלידי, ידידו האישי של אובמה ומרצה באוניברסיטת קולומביה, הוא תומך בטרור הערבי וטען בעבר ש”הקמתה של מדינת ישראל היא אסון”. בעקבות מותו של אבו-איאד, ממתכנני טבח הספורטאים הישראלים במינכן, כתב חאלידי שהוא ”יחסר בעצב לפלשתינים”.

ח'אלידי מסרב בימים אלה לכל ראיון עם גורמי תקשורת ועתון “לוס-אנג'לס טיימס” המזוהה כשמאלני מסרב לפרסם את קלטת הוידיאו שבה נראה חוסיין אובמה במסיבת הפרידה לח'אלידי זה. כמובן, “לוס-אנג'לס טיימס” אינו מוכן אפילו לשחרר את המלל מתוך הקלטת – כל זאת בנסיון נואש לבלום עוד מידע הקושר את אובמה לתמיכה בארגוני שמאל קיצוניים ובכאלה הקשורים לטרור ו/או לטרוריסטים. ח'אלידי, למי ששכח, היה דוברו של יאסר עראפת בתקופת השיא של הטרור הערבי הבינלאומי בסוף שנות ה-70 ותחילת שנות ה-80 ושמש גם כמנהל חיצוני של סוכנות התעמולה הערבית WAFA בצמידות ליאסר עראפת.

ידיד נוסף של חוסיין אובמה הוא ביל איירס. איירס (Ayers) המתואר כטרוריסט פנים-אמריקאי וכמי שהודה בביצוע פעילות טרור בארה”ב ובסיוע לפוצץ תחנת משטרה בעיר ניו-יורק. אובמה נתפס בשקר כאשר תאר את היכרותו עם איירס כ”סתם היכרות עם מישהו מהשכונה” לאחר שהתגלה שכתב טור בשבח ספרו הקיצוני בעתון 'שיקגו טריביון'. בשבועות האחרונים התנהל מרדף בחפוש אחר ספר זה. הספר שפורסם ב-1974 תחת השם Prairie Fire ונושאו הוא “הפוליטיקה של מהפכנות אנטי אימפריאליסטית” מהוה פצצת זמן וצפוי לפגוע במאמציו של אובמה להיבחר לנשיאות.

כותביו של הספר ביל איירס (William 'Bill' Ayers) ואשתו ברנדין דורן (Bernadine Dorn) מזוהים עם המפלגה הדמוקרטית. הקשרים בינם ובין חוסיין אובמה, למרות הכחשותיו, הינם קשרים ידידותיים ברמת המשפחה ולא “סתם היכרות מהשכונה”. כאילו לא די בכך, בספר שכתבו, הקורא לשמוש בנשק כדי “לעורר מהפיכה עולמית” מופיעה הקדשה לסירחאן סירחאן, רוצחו של רוברט קנדי.

אם לסכם: לחוסיין אובמה יש על פי הפרסומים הגלויים מערכת ענפה של קשרים ידידותיים ואידאולוגיים עם שמאלנים קיצוניים, אנרכיסטים, תומכי טרור אמריקאיים ותומכי טרור ערביים. הכומר הקיצוני ג'רמיה רייט ((Jeremiah Wright ("אלוהים, קלל את אמריקה!”) איתו קשור אובמה מעל 20 שנה, הטרוריסט וויליאם ביל איירס, פלנגר וגם טוני רסקו (Tony Rezko) שקנה עבור אובמה את ביתו – כולם משויכים לשמאל הקיצוני המהפכני בארה”ב וניתן להשוות אותם, אולי, רק לאנרכיסטים הישראלים: מר”צ, קבוצת “מצפן” וכדומה. חוסיין אובמה מסרב עד לרגע זה להתנער מהקשר איתם”.

—————————-

אהוד (אודי) אדיב

למי שלא זוכר או לא יודע הנה מויקיפדיה עליו:

אהוד (אודי) אדיב (נולד ב-21 בינואר 1946) הוא ישראלי יהודי שהורשע בריגול למען סוריה.

אדיב נולד בקבוץ גן שמואל ושרת בצה”ל בחטיבת הצנחנים. לאחר שחרורו מהצבא גבש מודעות פוליטית קומוניסטית והצטרף לקבוצת השמאל הרדיקלימצפן" שפרשה ממק”י. מארגון זה הגיע אדיב אל “החזית האדומה“" אשר שללה את זכות קיומה של מדינת ישראל.

ביוזמת שותפים לקבוצה זו, יהודים וערבים, יצר אדיב קשר עם סוכן סורי, פלסטיני חבר אש”פ. אדיב נסע לדמשק, שם שתף את הסורים בידיעותיו הצבאיות ועבר אימוני חבלה. לאחר מכן הוא שב לישראל. על פי התכנית חברי החוליה היו אמורים לבצע פעולות חבלה כאשר ישדרו הסורים ברדיו מסרים מוצפנים. תכניות אלו לא יצאו לפועל שכן השב”כ שעקב באופן צמוד אחרי המגויסים מהר להניח עליהם את ידו.

ב-8 בדצמבר 1972 נעצרו אדיב שהיה אז כבן 26 ועמו 20 ערבים (בהם ראש הרשת דאוד תורכי) ושלושה יהודים נוספים (דן ורד,, יחזקאל כהן ודוד קופר). בחקירתו הודה אדיב כי העביר לסורים מידע רב על בסיסי צה"ל ועל מערכי ההגנה שלו לאורך גבולות המדינה. בנוסף ספר כי יחד עם שאר חברי החוליה עבר בסוריה אימונים בהפעלת ציוד חבלה וקשר.

על פי דן מרגלית‏  שמעון אילן, אחיו של אורי אילן בן קבוץ גן שמואל אף הוא, היה הראשון שחשד בכך שאודי אדיב הוא מרגל וגרם לתפיסתו על ידי שירותי הביטחון הישראלים. מעצרם של אדיב וחבריו ותכניותיהם עוררו סערה צבורית ותדהמה במיוחד על רקע האוירה הפטריוטית ששררה בישראל בתקופה שבין מלחמת ששת הימים לבין מלחמת יום הכפורים.

אדיב לא הביע חרטה על מעשיו והצהיר שהיה נכון לבצע גם פיגועים]. ב-25 במרץ 1973 נגזר דינם של חברי החוליה: אדיב נידון ל-17 שנות מאסר. דן ורד הביע חרטה על מעשיו ונידון ל-10 שנות מאסר. חברים אחרים בפרשה נידונו לתקופות מאסר קצרות יותר.

ב-1975 בטקס שנערך בכלא רמלה נישא אדיב לסילביה קלינגברג, בתו של המרגל מרקוס קלינגברג אך כעבור כשלוש שנים התגרשו.

במאי 1985 לאחר 12 שנות מאסר ולאחר שהביע חרטה על מעשיו והודה שהיה כלי משחק ביד הסורים (ולא הפלסטינים שלמענם חפץ להילחם) שוחרר אדיב מבית הסוהר כמהלך מקדים לעסקת ג'יבריל.

באוגוסט 1985 נישא ללאה לשם ולאחר שחרורו פנה ללימודי מדע המדינה והשלים דוקטורט בתחום. הוא מנחה בתחום זה באוניברסיטה הפתוחה ומרצה בבית הספר הגבוה לקולנוע בנצרת

——————-

הנה פה מפורט הכל: [teraction between Obama and Ayers]
Obama and Ayers first met at the first Chicago Annenberg Challenge board of directors meeting at noon on March 15, 1995, at the headquarters of the Spencer Foundation on the 28th floor of the 900 North Michigan building in Chicago.[5][19] Ayers and Anne Hallett,[20] co-authors of the Chicago Annenberg Challenge grant proposal and leaders of the Chicago School Reform Collaborative, attended six early board meetings to brief the directors[5][19] and a June 22, 1995 news conference where the members of the board of directors were announced.[21]
On June 27, 1995, state Sen. Alice Palmer announced she was running for the 2nd Congressional District seat held by indicted U.S. Rep. Mel Reynolds and would be giving up her state Senate seat instead of running for re-election in 1996.[22] The following week newspapers reported that Palmer-supporter Obama, whose memoir Dreams from My Father would be published on July 18, 1995, would announce he was running and would be a front-runner for Palmer's state Senate seat.[23] On September 19, 1995, Obama announced his candidacy for Palmer's state Senate seat to two hundred supporters at the Ramada Inn Lakeshore, where Palmer introduced and endorsed Obama as her successor.[24] Sometime in the second half of 1995, Ayers and Dohrn hosted a coffee for Obama in their 4th Ward Kenwood townhouse (one mile northwest of the Obamas' 5th Ward Hyde Park condominium)[25] at which Palmer introduced Obama as her choice to succeed her as state Senator to about a dozen guests,[5][7] including prominent Chicago physician Quentin Young, national coordinator of Physicians for a National Health Program, which advocates universal, comprehensive single-payer national health insurance.[26]
In his first, two-year term in the Illinois Senate in the 90th General Assembly (1997–1998), Obama served on the Judiciary Committee and was involved in legislating a major overhaul of the Illinois juvenile justice system.[27] On June 30, 1997, Ayers' book, A Kind and Just Parent: The Children of Juvenile Court, was published.[28] On November 20, 1997, University of Chicago Associate Dean of Students Michelle Obama's University Community Service Center's monthly discussion series held a six-person panel discussion (that included Ayers and Barack Obama) on the juvenile justice system from 6:00–8:00 pm, free and open to the public in the C-Shop in the Reynolds Club student center at 5706 S. University Avenue.[29]
In November 1993, Obama became one of the five founding directors of the Woods Fund of Chicago when it split off from the Lincoln, Nebraska-incorporated Woods Charitable Fund, and served as a director for nine years until December 2002.[30] Ayers served as a director of the Woods Fund of Chicago for nine years from December 1999 until December 2008, overlapping with Obama for three years from December 1999 until December 2002.[31] Laura S. Washington,[32] chairwoman of the Woods Fund, said the small board had a collegial "friendly but businesslike" atmosphere, and met four times a year for a half-day, mostly to approve grants.[6]
On March 2, 2001, Ayers made a $200 contribution to Obama's third campaign for the Illinois Senate.[7]
On April 20, 2002, the University of Illinois at Chicago spring semester Liberal Arts and Sciences course "LAS 400: The University and the Public Sphere; Public Intellectuals and Their Social Influence" concluded with a conference "Intellectuals: Who Needs Them?" that included a six-person panel discussion (that included Ayers and Obama) on "Intellectuals in Times of Crisis: Experiences and applications of intellectual work in urgent situations" from 2:15–3:45 pm, free and open to the public in the UIC Chicago Illini Union student center at 828 S. Wolcott Avenue.[33]
In June 2005, the Obamas purchased and moved to a 4th Ward Kenwood house on Greenwood Avenue, four blocks from Ayers townhome.[25]
An August 2008 USA Today article reported "The last time Obama saw Ayers was about a year ago when he crossed paths with him while biking in the neighborhood," says Ben LaBolt, a campaign spokesman. "The suggestion that Ayers was a political adviser to Obama or someone who shaped his political views is patently false."[34] An October 2008 New York Times article reported that Obama did not have a significant relationship with Ayers.[5] In a November 2008 Washington Post interview, Ayers said that he knew Obama only slightly: "I think my relationship with Obama was probably like that of thousands of others in Chicago and, like millions and millions of others, I wished I knew him better."[35]
——————————

Bill-Ayers

Bill Ayers AKA William C. Ays

Born: 26-Dec1944 Birthplace: Chiercago, IL

Gender: Male Race or Ethnicity: White Sexual orientation: Straight Occupation: Activist

Nationality: United States Executive summary: Weather Underground

Father: Thomas G. Ayers (CEO of Commonwealth Edison, d. 8-Jun-2007) Brother: (one) Girlfriend: Diana Oughton (d. 1970 explosion)

Wife: Bernardine Dohrn (Weatherman member, b. 1942)

Son: Zayd Atheola Dohrn (playwright, b. 1977)

Son: Malik Cochise Dohrn (teacher, b. 1980)

Son: Chesa Jackson Gilbert Boudin (activist, b. 1981, adopted 1982, parents incarcerated)

High School: Lake Forest Academy, Lake Forest, IL University: BA American Studies, University of Michigan (1968) University: MEd Early Childhood Education, Bank Street College of Education (1984) University: MEd Early Childhood Education, Teachers College, Columbia University (1987) University: EdD Curriculum and Instruction, Teachers College, Columbia University (1987) Professor: Education, University of Illinois at Chicago

Students for a Democratic Society (1968-69) Weatherman (1969-81)

FILMOGRAPHY AS ACTOR The Weather Underground (17-Nov-2002) · Himself

Official Website: http://www.billayers.org/

Author of books: Fugitive Days: A Memoir (2001)

Ayers and his wife, Bernardine Dohrn, hosted a gathering at their home in 1995,[6] where Alice Palmer introduced Obama as her chosen successor in the Illinois State Senate.[4][7] Later in 1995, Obama and Ayers were both employed at the Chicago Annenberg Challenge.[8] Obama and Ayers' terms of service on the board of directors of the Woods Fund of Chicago overlapped during 1999–2002.[4][6][7]

http://www.haaretz.co.il/opinions/today-before/1.1653781

http://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Ayers_2008_presidential_election_controversy

http://matityaho.com/2011/12/05/%D7%9E%D7%97%D7%AA%D7%A8%D7%AA-%D7%9E%D7%96%D7%92-%D7%94%D7%90%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A8-%D7%95%D7%94%D7%A4%D7%9C%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%98%D7%A8-%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%99%D7%A7%D7%90%D7%99/

אודות יגאל מיכאל מיְמון

הוגה דעות ומהפכן חברתי הדוגל ביהדות כחזון לאומי מדיני וחברתי וחותר לשנוי המשטר ושיטת הבחירות. כפובליציסט ואיש תקשורת מתבטא בנושאי חברה, מדינה ומזרח תיכון. בעבר איש מודיעין ערביסט בוגר סיירת מטכ"ל ויחידה 504 שעסק בין השאר ביעוץ פוליטי, עתונות והסברה. לומד, מלמד וכותב על תורה וקבלה בפריזמה של ימינו. Israeli commentator on Israeli Affairs and Middle Eastern History & Politics. Formerly worked for the Israeli Prime Minister Office, for various Israeli Military and Government Agencies, and for the Media (Radio).
פוסט זה פורסם בקטגוריה הקושיה הפלשתינאית. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על אובמה בין מרקסיזם ואסלאם

 1. mafyahu הגיב:

  מיכה, הגעתי במקרה, מחפש חומר על אובמה לצורך משהו שאני כותב עכשיו. אני מתייחס להערה שלך על התובנה של ב. מיכאל בקשר ל"התבגרות". יתכן כמובן שהוא הגיע לתובנות שלו בכוחות עצמו, אך דע לך שהתייחסתי לעניין הזה עוד כשהיה לי טור ב"העיר" וב"כל העיר" בתחילת העשור הקודם. נקטתי אז בביטוי "תקופת ההתבגרות," של הדתות והתייחסתי לגילה – 1500 שנים בערך, מה שמתאים גם לנצרות (במאה ה-15 וה-16 היתה אירופה מתוזזת כולה במלחמות דת רצחניות) וגם לאיסלם (כזכור היתה תחילתו במאה (השביעית) וגם ליהדות (אם מחשבים את תחילתה ב-1,500 בערך לפני הספירה, התפר שבין תקופת האבות ויציאת מצרים לפי הספירה המקובלת ביהדות).

  אהבתי

  • מענין מאד… אבל ב' מיכאל דבר למשל על הצלבנים וזה בערך המאה ה-12 וה-13, וביהדות על המרד הגדול נגד הרומאים ובאסלאם בימינו שזה גם בערך 1,300-1,400 שמה. אם אינני טועה ב' מיכאל כתב זאת בשנות ה-90 או לאחר מתקפת התאומים. לא זוכר בדיוק.

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s