'הבעיה' היא הפתרון בעצם!

"אני רוצה לצאת מהשטחים ולהתנתק מהערבים בהסדר. זה מה שאני רוצה, קאפיש??" כך כותב "חכם" אחד בתגובה בדיון שנקלעתי אליו בפייסבוק.

אז בדיוק השבוע חשבתי על הפספוס הנורא המגולם בדברים אלו המשותפים לרבים על כך בארצנו.

מה שהם רואים כ"בעיה" הוא בעצם הפתרון! כלומר הבעיה בעיניהם היא השלטון על "עם אחר". אבל זה הפתרון בעצם!

הכיצד? ואיך ולמה?

לפי חוקי האסלאם מרגע ששטח כלשהו עובר לשלטון של מוסלמים הוא כלול בהגדרה "דאר אלאסלאם" והאכלוסיה המוסלמית החיה בו מאבדת את זכותה לקבל החלטות מסוימות אין לה בחירה ואין לה אופציה. היא חייבת להתארגן ככח לוחם ולפתוח בג'יהאד נגד "דאר אלחרב", קרי הארצות השכנות שאינן נשלטות ע"י מוסלמים. אין למוסלמים שום ברירה. זו חובה. צווי שאין להימנע ממנו…

זה בדיוק מה שעשה ערפאת ברגע שמסרנו בידיו שטחים ושלטון. "מלחמת אלאקצא" שפתח נגדנו היתה מלחמת ג'יהאד אסלאמי מובהקת וכך גם שמה. וזה מה שקרה בעזה מאז שחמאס תפש את השלטון. במקום לעסוק בטובת האוכלוסיה ורווחתה הם נצלו את כל המשאבים ואת הכספים שזרמו אליהם להתארגן למלחמה נגד ישראל.

מתי בכל זאת פטורים המוסלמים מן החובה הזו?

מתברר שלפי פסיקה הלכתית אסלאמית מימי הבינים אם אכלוסיה מוסלמית נוצחה במלחמה והיא נתונה לשלטון זר ולא שלטון מוסלמי היא פטורה מצווי זה, מהחובה שתוארה למעלה.

זה מה שקרה עם ערביי ישראל אחרי מלחמת השחרור בה הם נכבשו וניתנו תחת שלטון ישראלי. וזה גם היה המצב שהתפתח באיו"ש ועזה עד מסירתם בידי ערפאת. הדבורים על "החזרת" השטחים האלו שקדמו לאוסלו וערפאת לא תרמו להרגעתם בלשון המעטה.

זו אמת קשה לעכול אצל רוב הישראלים ש"הותנו" ואולפו לחשוב ולחלום על היפרדות מבלי להבין שהיא היא זרע הפורענות

אודות יגאל מיכאל מיְמון

הוגה דעות ומהפכן חברתי הדוגל ביהדות כחזון לאומי מדיני וחברתי וחותר לשנוי המשטר ושיטת הבחירות. כפובליציסט ואיש תקשורת מתבטא בנושאי חברה, מדינה ומזרח תיכון. בעבר איש מודיעין ערביסט בוגר סיירת מטכ"ל ויחידה 504 שעסק בין השאר ביעוץ פוליטי, עתונות והסברה. לומד, מלמד וכותב על תורה וקבלה בפריזמה של ימינו. Israeli commentator on Israeli Affairs and Middle Eastern History & Politics. Formerly worked for the Israeli Prime Minister Office, for various Israeli Military and Government Agencies, and for the Media (Radio).
פוסט זה פורסם בקטגוריה הקושיה הפלשתינאית. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על 'הבעיה' היא הפתרון בעצם!

 1. אבשלום אשרם הגיב:

  ואת כל זה ראשי המודיען
  וראשי השב״כ
  אינם ידעים ?

  שמעתי שאחד מהם הייה שותף
  לקזינו ביריחו !

  איין מיזרחנים כיועצים לא משוחדים ?

  הכל אצל שמעון פרס
  וכל אלה שמתחתיו

  עלילות שקרים הונאה וחיטפות ילדים ?

  אשמח לתגובה !

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s