תמיד ידעתי שהפרופסור הזה ארנון סופר מדבר שטויות דמוגרפיות

השטויות של פרופ' ארנון סופר

תמיד ידעתי שהפרופסור הזה ארנון סופר מדבר שטויות דמוגרפיות… הנה מה שחזה בשנת 1987: "בשנת 2000 ישראל לא תהיה כבר יהודית!" והצרה שרבים בשמאל עדיין מאמינים בעוורון באותן שטויות.

בדיוק באותה שנה 1987 נקראתי לרגל פרוץ האינתיפאדה לשרת כיע"ע (יועץ לעניני ערבים) ברמאללה ופתאם שמתי לב שבדיוק מלאו 20 שנה למלחמת ששת הימים אשר בעקבותיה כבר צצו במקומותינו נביאי שקר מהשמאל שנבאו "תוך 20 שנה יופר המאזן הדמוגרפי לרעת ישראל".

הדבר המענין הוא שכולם השתמשו במספר המאגי "עשרים שנה". אני זוכר למשל את פנחס ספיר ועוזרו דאז יוסי שריד ורבים אחרים מתבטאים כך… כמו שגם בעצם ימים אלו חוזרים רבים על השטות הזו…

החלטתי אם כן לבדוק מה קרה "אחרי 20 שנה" בין 1967 ל-1987. והנה לא דובים ולא יער… שום דבר לא השתנה לרעה. החלוקה היחסית בין יהודים ללא יהודים בכל ארץ ישראל המערבית (לרבות איו"ש וחבל עזה) היה ונותרה 35:65! וזה עוד לפני גל העליה הגדול מחבר העמים שנפתח בשנות ה-90!

למרבה הצער בימי אולת אוסלו הנוראה התיר רבין לערפאת להכניס עמו לשטחנו 50,000(!) חיילי צש"פ (צבא השחרור הפלשתינאי) שתוארו כ"שוטרים". הם לא היו חיילים בגיל שרות חובה צה"לי אלא בעלי משפחות (כ-5 או 7 נפשות בכל משפחה בממוצע), כך שמדובר בהערכה זהירה בתגבורת של 300 אלף עד חצי מיליון פלשתינאים. לאלו אפשר להוסיף את הזרם הגדול של מהגרי "אחוד משפחות" שביילין וחבריו אפשרו להיכנס לשטחי ארת ישראל.

ובכל זאת! בכל זאת מצבנו כיום טוב מהעבר. היחס המספרי השתפר לטובתנו! התחזיות הדמוגרפיות מעודדות. שיעורי הילודה של משפחה ישראלית ממוצעת עולים בהתמדה (כיום 3.1 ילדים למשפחה) והם גבוהים בהשואה העולם הערבי כולו (2.1 ילדים למשפחה) ובמיוחד בהשואה לפלשתינים! לכך יש להוסיף את פוטנציאל העליה המתגברת מאירופה, ארה"ב ודרום אמריקה. כך שכל הקשקושים על מדינה דו-לאומית הם עורבא פרח!

אודות יגאל מיכאל מיְמון

הוגה דעות ומהפכן חברתי הדוגל ביהדות כחזון לאומי מדיני וחברתי וחותר לשנוי המשטר ושיטת הבחירות. כפובליציסט ואיש תקשורת מתבטא בנושאי חברה, מדינה ומזרח תיכון. בעבר איש מודיעין ערביסט בוגר סיירת מטכ"ל ויחידה 504 שעסק בין השאר ביעוץ פוליטי, עתונות והסברה. לומד, מלמד וכותב על תורה וקבלה בפריזמה של ימינו. Israeli commentator on Israeli Affairs and Middle Eastern History & Politics. Formerly worked for the Israeli Prime Minister Office, for various Israeli Military and Government Agencies, and for the Media (Radio).
פוסט זה פורסם בקטגוריה דמוגרפיה, הקושיה הפלשתינאית. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s