צעיר מוסלמי אוהב ציון על היהודים והר הבית

צעיר מוסלמי אוהב ציון כותב על יהודים ועל הר הבית. התפרסם במקור ראשון.

ערבים, הניחו ליהודים להתפלל בהר הקודש/נ.צ. – מוסלמי (20), תושב מרכז הארץ וחייל צה"ל

אני בחור מוסלמי-ישראלי וציוני גאה, אזרח מדינת ישראל האהובה, ארץ ציון וירושלים. בחג העצמאות האחרון לא יצאתי אמנם לחגוג אבל שמחתי בכל לבי על הקמת מדינת ישראל, המדינה היהודית והדמוקרטית היחידה במזרח התיכון.

מה שקורה בהר הבית בימים אלו כשהערבים מתפרעים שם הוא לגמרי לא טוב. היכן החוקים? היכן החופש? אני תומך בעלית יהודים להר ויודע היטב שיהודים באים רק לסייר, לראות ולשהות בחצר הר הבית ולא במסגד פנימה. מדוע ערבים מתפרעים במקום הקדוש? לפי הקוראן, הספר הקדוש למוסלמים, אסור למוסלמי להתפרע במסגד אל אקצה וסביבתו הרחבה, כי זהו מקום קדוש. אסור לתקוף ומותר רק 'להחזיר' במקרה שמותקפים. יש שם את כיפת הסלע וגם את מסגד אל אקצה, ששניהם קדושים לאיסלם, אך המקום הקדוש יותר למוסלמים הוא מכה שבערב הסעודית.

אני מאמין ויודע שיהודים באים להר הבית בכדי להתפלל במקום. כמוסלמי אני אוהב את היהודים ורואה בהם אנשים טובים, ומסכים לרצון שלהם לעלות להר ולהתפלל בחצרותיו. לצערי הרב, המוסלמים בהר אינם מסכימים שיהודים יתפללו במתחם המקודש. הערבים טוענים שיהודים עולים ההרה כדי להרוס את המסגד, ומשוכנעים שהם מנסים להתפלל בתוך המסגדים, אבל זה לא נכון.

כל יהודי שעולה להר סופג צעקות וקללות מערבים, והמצב הזה איננו יכול להימשך. ירושלים היא בירת מדינת ישראל. ישראל היא מדינה השייכת לכולנו. לערבים וליהודים, כל אזרחי ישראל, מותר להיות בכל מקום שירצו.

כשאני מספר לאמא שלי על הר הבית, היא חושבת את מה שבדרך כלל חושבים ערבים על יהודים – שהם מעונינים להפריע למוסלמים, ואני מסביר לה שזה איננו כך. העם היהודי סבור שבהר הבית ניצב בעבר בית המקדש שלו ולכן זו זכותם המלאה של יהודים לבקר במקום הזה. יצא לי כבר לריב עם אמא שלי, לעתים בצעקות, על הענין הזה או על ענין שתי המדינות לשני עמים.

אני נוהג תמיד להצדיק את ישראל ואת היהודים. אני רוצה דו קיום, אבל קרוב יותר לעמדה היהודית בענין. הרי חצי מהקוראן שלנו מדבר על בני ישראל. בקוראן שלנו כתוב שא-לוהים אמר שבני ישראל זכו לחכמה והם הטובים באנושות והעם הנבחר מכל העמים. ולא פחות מכך א-לוהים רוצה שנתקרב זה לזה ונחיה יחד, מוסלמים לצד יהודים.

אודות יגאל מיכאל מיְמון

הוגה דעות ומהפכן חברתי הדוגל ביהדות כחזון לאומי מדיני וחברתי וחותר לשנוי המשטר ושיטת הבחירות. כפובליציסט ואיש תקשורת מתבטא בנושאי חברה, מדינה ומזרח תיכון. בעבר איש מודיעין ערביסט בוגר סיירת מטכ"ל ויחידה 504 שעסק בין השאר ביעוץ פוליטי, עתונות והסברה. לומד, מלמד וכותב על תורה וקבלה בפריזמה של ימינו. Israeli commentator on Israeli Affairs and Middle Eastern History & Politics. Formerly worked for the Israeli Prime Minister Office, for various Israeli Military and Government Agencies, and for the Media (Radio).
פוסט זה פורסם בקטגוריה אסלאמיזציה, ארץ ישראל, היסטוריה, העם היהודי, הקושיה הפלשתינאית, ערביי ישראל. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s